• Damy Ci lepszą ofertę od tej którą masz – prace wykonujemy własnymi pracownikami o wieloletnim doświadczeniu co pozwala nam obniżać koszty i zaoferować najatrakcyjniejszą ofertę
  • Ocieplamy nawet najniższe stropodachy – wchodzimy tam gdzie inni nie potrafią
  • Znajdziemy dla Ciebie wolny termin – nasze duże zaplecze techniczne pozwala nam reagować na nagłe potrzeby klientów
Wdmuchiwane celulozy Wdmuchiwane celulozy Wdmuchiwane celulozy Wdmuchiwane celulozy

Jak ocieplić poddasze granulatem

Technologia, czyli - Jak to robimy.


W zależności od typu stropodachu z którym mamy do czynienia w różny sposób uzyskujemy dostęp do przestrzeni stropodachowej. Jeżeli wysokość stropodachu przeznaczonego do ocieplenia wynosi w najwyższym miejscu co najmniej 50cm wówczas pod stropodach może wejść człowiek. Pod dach dostajemy się albo przez istniejące wyłazy dachowe albo w poszyciu dachu wycinamy otwór technologiczny o wymiarach 40x40cm. Następnie pracownik wykonuje przejścia umożliwiające dojście do najbardziej odległych przestrzeni stropodachu w ściankach ażurowych podtrzymujących płyty dachowe.

Gdy prace przygotowawcze zostają zakończone instalator izolacji ponownie wchodzi pod dach ciągnąc za sobą pneumatyczny przewód  transportowy aż do najbardziej odległego miejsca stropodachu. Po dotarciu na miejsce rozpoczyna się wdmuchiwanie izolacji.

Do agregatu kondycjonującego materiał, umieszczonego na samochodzie, operator podaje fabrycznie sprasowany materiał. Wysokowydajny, profesjonalny agregat rozdrabnia, napowietrza i przewodem pneumatycznym wdmuchuje granulat izolacyjny pod dach.

Tam instalator izolacji równomiernie rozprowadza granulat wytwarzając w ten sposób ocieplenie stropodachu. Zwraca przy tym szczególną uwagę na dokładne obsypanie ścianek oraz pozostawienie drożnych istniejących otworów technologicznych oraz równomierną grubość ocieplenia stropodachu. W czasie gdy wykonywane jest ocieplenie dachu aplikator izolacji nadmuchowej na bieżąco kontroluje grubość warstwy.  Tak więc docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania zaczyna się od najbardziej odległego miejsca a kończy przy otworze technologicznym.

Jeżeli jednak przestrzeń stropodachu przeznaczona do ocieplenia jest na tyle niska (poniżej 50cm), że nie ma możliwości wejścia pod nią docieplenie stropodachu wykonuje się nadmuchem niekontrolowanym (wizualnie). Odbywa się to poprzez otwory wiercone w dachu poprzez które specjalną – obrotową dyszą następuje nadmuch izolacji. W takim przypadku kontrola równomierności rozłożenia izolacji jest tylko przybliżona.

Po zakończeniu ocieplania stropodachu otwór technologiczny zakrywany jest zabezpieczoną antykorozyjnie blachą stalową o gr. 3mm oraz przekrywany papa termozgrzewalną. Dodatkowo w przypadku braku wentylacji stropodachu montowane są dodatkowe kominki wentylacyjne.

Docieplamy stropodachy na terenie Wrocławia, Poznania, Katowic, Warszawy , Lublina i Bydgoszczy.

 
1
W poszyciu dachu wycinamy otwór technologiczny o wymiarach 40x40cm. Robimy go tak by nie uszkodzić żeberek płyt korytkowych. Staramy się wykonać najmniej tego typu otworów by nie ingerować zbytnio w strukturę dachu.
1 2 3 4 5 6 7


Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X